فروردین ۲۰، ۱۳۹۰

غارت 10 کامیون اموال زرتشتیان از یک مکان مخفی درمنطقه تهرانپارس توسط حفاظت اطلاعات + عکس


آدرس:
تهرانپارس - تقاطع  خ  شهید میرزا زاده و کوچه بهارک 
این منطقه که دردوران رضا شاه توسط زرتشتیان تهران (تجدید بنا) شده است .مملو از آثار باستانی و اشیائ عتیقه و نماد های باستانی زرتشتیان بود .طول این تونل در حدود 2 کیلومتر از فلکه چهارم تهرانپارس تا فلکه اول تهرانپارس (مقابل پاساژسپید) است و در منطقه فلکه دوم تهرانپارس از زیر آتشکده زرتشتیان عبور میکند.


مامورین شهرداری در حال ایجاد یک دستشویی در داخل این پارک بودند (بروی  این تونل ها) به وجود ان واقف شده و ماموران حراست شهرداری به وزارت اطلاعات خبر داده و کل منطقه را بستند و نیروی انتظامی روی تمام خانه های اطراف مستقر شدند و همسایه ها را تهدید کردند که حق آمدن به پشت شیشه های منزل خود را ندارند.


 در این میان با دو دستگاه بیل میکانیکی سقف تونل ها را تخریب کرده و حدود 10 کامیون اجناس,مجسمه و سایر وسایل را از ان منطقه بردند.بعد از این زرتشتیان را تهدید کرده اند که حق انتشار این خبر را ندارند. ظاهرا این تونل ها در زمان حمله مسلمانها به ایران در این منطقه حفر شده اند  (بسیار کوچک تر و محدود تر) و اجناس خود را آنجا مخفی می نمودند تا به اعراب مالیات ندهند و در زمان رضا شاه ان را گسترش داده اند.
در حدود 2 سال پیش نیز قسمتی از این تونل در خیابان تیر اندار بین فلکه دوم و سوم پیدا شد و کل مسیر را به بهانه کانال فاضلاب برای مدتی کلا بستند و دور تا دور خیابان را پارچه آبی رنگ کشیدند و مامور انتظامی گذاشتند و در همان موقع قسمتی از این تونل در فلکه اول مقابل پاساژ سپید پیدا شده و برا ی مدتی انجا را نیز بستند .(این مسئله را افراد ساکن تهرانپارس به خوبی بیاد دارند)روی عکس ها کلیک کنید تا بزرگ شوند :   

http://www.maplandia.com/iran/tehran/tehran-pars/
سعی کردیم روی این نقشه مسیر این تونل را  نشان دهیم.
1- محل پارک
2-محل سکونت ارامنه (به نام باغ رستم) +آتشکده در کنار فلکه دوم تهرانپارس
3-فلکه اول
4-پاساژ سپید
5- زمین متروکه با دیوارهای قدیمی متعلق به زرتشتیان در پشت بانک ملی که به زور از انها گرفته شد و 2 سال پیش در کنار ان برای مدت ها به بهانه فاضلاب حفاری میکردند. 
حفاری برای فاضلاب آیا نیاز به حضور گسترده ی مامورین انتظامی در کنار چند سوراخ بزرگ در زمین دارد؟؟؟


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر