اسفند ۲۰، ۱۳۸۸

خبری که سریعا حذف شد : درآمد توریسم ایران 700 میلیون دلار _ ترکیه : 18 میلیارد دلار

به گزارش روزنامه جمهوری اسلامی:  "در حالي كه هر سال ۲۰ ميليون نفر گردشگر از تركيه ديدن مي كنند و درآمد سالانه گردشگري اين كشور برابر ۱۸ ميليارد دلار است سهم گردشگري ايران در سال كمتر از ۱ ميليون نفر و درآمد آن نيز ۷۰۰ ميليون دلار بيشتر نيست ."

متن کامل خبر مذکور به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی به قرار زیر است:
" درآمد صنعت گردشگري جهان از مجموع ۱ ميليارد و ۱۰۰ ميليون نفر گردشگر بين المللي بيش از هزار ميليارد دلار است .

عبادي رئيس سازمان فوق در گفتگويي با اعلام خبر فوق گفت : در حالي كه هر سال ۲۰ ميليون نفر گردشگر از تركيه ديدن مي كنند و درآمد سالانه گردشگري اين كشور برابر ۱۸ ميليارد دلار است سهم گردشگري ايران در سال كمتر از ۱ ميليون نفر و درآمد آن نيز ۷۰۰ ميليون دلار بيشتر نيست .

رضا عبادي همچنين افزود : اين در حالي است كه ايران به لحاظ تاريخي و ظرفيت گردشگري از كشورهاي قديمي غني و فوق العاده ارزشمند و معتبر جهان است كه بايد صنعت فوق را در كشور توسعه داد.

وي گفت : توجه به گردشگري و توسعه آن از تاكيدات و توجهات دولت است و نشانگر توجهي است كه به ظرفيت هاي صنعت گردشگري در ايران وجود دارد. اين مقام مسئول استان خواستار حمايت هاي پايدار از صنايع وابسته به گردشگري شد. عبادي با تاكيد بر اينكه هنوز موفق به اجراي چرخه لازم و ضروري براي گردشگران در موسيقي محلي و مصنوعات بومي و ديگر موارد آن نشده ايم خواستار همكاري بيشتر روزنامه ها در جهت تشديد آهنگ توسعه گردشگري در استان شد. "

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر