اسفند ۰۲، ۱۳۸۸

افشاء محل شکنجه گاه و قتل گاه وزارت اطلاعات در خیابان آفریقا (جردن) + عکس

آدرس  : ابتدای شمالی خ آفریقا.قبل از ساختمان تجارت ایران.ابتدای کوچه طاهری
(ساختمان 3نبش با دیوارهای بلند )
محلی که برای شما توضیح میدهم قبل از انقلاب بوسیله فردی به نام "صاحب پاساد" از صاحب منصبان و ثروتمندان تهران بود و این محل را به عنوان منزل مسکونی ساخته بود.
این ساختمان با دیوارهایی با ارتفاع حدود 6 متر و به رنگ سفید و شبیه به کاخ ساخته شده است.
این فرد در اوایل انقلاب توسط انقلابیون دستگیر شد و در خانه خود شکنجه شد ولی تا کنون همسایگانش از او اطلاعی ندارند و شایعاتی مبنی بر کشته شدن او نیز وجود دارد.
این ساختمان سپس توسط وزارت اطلاعات مصادر شده است. و در پوشش ساختمان امور روادید وزارت خارجه (مربوط به کسانی که مشکل خروج از کشور به عنوان فعال سیاسی و ..) شروع به فعالیت نمود.زمین این خانه بسیار بزرگ و بلندتر از سطح خانه های اطراف است.
از سال 60 تا اواسط دهه 70 دور تا دور این محل سیم خادار و نور افکن بر روی دیوارهها بود و شبها با نور افکن به خانه های اطراف نور می انداختند وبا دروبین خانه های اطراف را کنترل مینمیودند .
حتی به همسایه اخطار داده میشد که با لباس داخل منزل به داخل حیاط یا روی پشتبان منزل نیایند.
به طور علنی مردم دستگیر شده را از ماشینها در حالی که روی سرشان پارچه ای بود به داخل ساختمان از "درب شمالی" میبردند . صدای آه و ناله افراد و شلاق خوردنشان در دخل حیاط به گوش میرسید.مخصوصا در دهه 60 .
اما  با ساختن برج  سیاه رنگی در کنار آن تمامی فعالیتهای آن به داخل ساختمان و در هنگام شب منوط میشود و سیم خاردارهای منزل جمع شده است و درب شمالی بسته شده است و دری در "ضلع جنوبی" باز شده است
و در دوران پس از انتخابات یکی از محلهایی بود که بسیار مورد استفاده برای سر به نیست کردن افرادبکار برده شد.
مادر شهید سهراب اعراب در جایی گفته بود : از زمان کشته شدن پسرم تا اطلاع دادن به ما جسد او کجا بوده ؟است.چرا کسی با  موبایل پسرم با ما تماس نگرفت؟؟
این محل تنها یکی از محلهایی است که جسدهای افراد را برای مدت2 هفته در زیر زمین آن نگهداری نمودند.زیرا زیرزمین این محل به مساحت حدود 400 متر مربع است که از آن به عنوان (سرداب )یاد میشود.
در زیر زمین این ساختمان یک یخچال صنعتی نیز وجود دارد.
این ساختمان بطور مجزا دارای پست برق است (ساختمانی کوچک در هر محله با درهای نارنجی رنگ که ترانس اصلی برق منطقه ای و تجهیزات کامل را دارا میباشد )  که در همان محل و قسمت  ضلع شمال شرقی ساختمان قرار دارد و هنگام قطع برق این محله این محل دارای برق است.
این محل در حال حاضر نیز گاهی موارد برای بازجویی و شکنجه افراد  مجاهدین که از ایران بطور مخفیانه به کمپ اشرف در عراق میروند تا اعضای خانواده خود را ببینند نیز استفاده  میشود . در چندین ماه پیش فردی به نام فرود فولادند که ظاهرا از فعالین خارج از کشور بوده است برای مدتی در این محل بسیار شکنجه شده است.

کلیک کنید تا عکس برزگ دیده شود

--------------------
بروی گوگل ببینید : 
http://www.panoramio.com/photo/20560115

  

--------------------------------------------------------------------------

توضیح تکمیلی: 
یکی از دوستان در بالاترین تذکر داده است که این فرد "ثابت پاسال" است.باتوجه به این مطلب و عدم توانایی بنده به تایید این موضوع تنها میدانم که ثابت پاسال مشخصات زیر را داشته است.که در اصل موضوع هیچ فرقی نمیکند .زیرا هدف ما افشاء محل است :

ثابت پاسال ، حبیب اللّه ، سرمایه دار و بازرگان بهائی و مؤسس تلویزیون ایران و ادامه
حبيب ثابت ( ثابت پاسال ) و ريچارد نيكسون رئيس جمهور امريكا

۳ نظر:

  1. You got the name wrong. It is Sabet Pasal.

    پاسخحذف
  2. دوست عزيز مراقب باشيد از محل عكس بردارى شما رو شناسايى نكنند

    پاسخحذف
  3. bale. saabet paasaal dorost e. midoonam ke maalek e sherkat haaii az jomle wolks vagon iran ham boode.

    پاسخحذف