مرداد ۲۰، ۱۳۸۸

دروغ صدا و سیما : در کل دنیا فقط سه نفر به نام ترانه موسوی هستند

یک عده نوکر اسمشان را گذاشته اند خبرنگار و در رسانه امپراطوری دروغ و غیر ملی صدا و سیما برای کودتاچیان عملگی میکنند . دیشب در بخش خبری ۲۰:۳۰ گزارشی پخش شد درباره شایعه کشته شدن دختر جوانی پس از دستگیری ، تعرض و شکنجه در حوادث اخیر تهران . کاری به این ندارم که آیا واقعا این موضوع صحت دارد یا نه اما با طرح چند موضوع و پرسش درباره این به اصطلاح گزارش خبری به دروغ بزرگ این گزارش اشاره میکنم .

در این گزارش گفته شد که در جمعیت ۷۰ میلیونی ایران فقط سه نفر با نام " ترانه موسوی " وجود دارد که یکی از آنها در پاریس به دنیا آمده و ساکن همانجا است ، دومی هم حدود چهل سال سن داشته و او نیز در خارج از کشور زندگی میکند و سومین ترانه موسوی هم دو ساله است . پس از ارائه این آمار دروغ رفتند سراغ یک مادر و دختر و با آنها درباره مرگ دخترشان صحبت کردند و در پایان گزارش نیز به این نتیجه رسیدند که اصلا ترانه موسوی چهارمی وجود خارجی نداشته ، کسی هم به این نام کشته نشده و مملکت هم گل و بلبل است !

اما آیا واقعا فقط سه ایرانی با نام ترانه موسوی نامشان در ثبت احوال وجود دارد ؟ پاسخ به این پرسش بدون شک منفی است . یک هفته پیش از انتخابات روزنامه آفرینش و خبرگزاری ایسکانیوز خبری منتشر کردند از اجرای کنسرت موسیقی گروه ارکیده . در آن خبر نام اعضای گروه به همراه سازی که میزنند نیز منتشر شده بود . نام " ترانه موسوی " نیز به عنوان نوازنده یکی از آلات موسیقی در این خبر به چشم میخورد . قطعا این نمیتواند همان " ترانه موسوی " دو ساله ای باشد که در ایران زندگی میکند . آن دو " ترانه " دیگر نیز که ساکن در فرانسه و کانادا هستند .

فقط ذکر همین مثال کافی است تا دروغ صدا و سیما در آن گزارش که فقط سه ایرانی با نام ترانه موسوی در کل دنیا وجود دارد آشکار شود . اما طرح چند پرسش دیگر که یافتن پاسخی برای هرکدام از آنها میتواند به روشن شدن بیشتر موضوع کمک کند .

۱ - در گزارش تلوزیون کسانی که به عنوان مادر و خواهر ترانه موسوی معرفی شدند اعلام کردند که تاکنون خبری در این باره نشنیده اند . به فرض که این دو نفر واقعا از موضوعی که در تمام دنیا در سطح وسیعی منتشر شده بی خبر بودند اما آیا در طول یکماه گذشته هیچکدام از همسایه ها ، آشنایان و اعضای خانواده آنها نیز چنین خبری را نشنیده و به آنها اطلاع نداده بودند ؟

۲ - خبر مرگ " ترانه موسوی " در تمام کشورهای دنیا و همچنین کانادا در سطح وسیعی منتشر شد . آیا ترانه موسوی مورد ادعا در این گزارش به عنوان یک ایرانی ساکن کانادا خود نیز هیچ خبری در این باره نشنیده و یا دوستان و همسایگانش نیز به او اطلاع نداده اند ؟ معمولا ایرانیهای خارج از کشور کنجکاوی زیادی برای پیگیری اخبار ایران دارند بویژه در حوادث اخیر .

۳ -  نام فامیلی " موسوی " فراوانی زیادی در کشور دارد . آیا واقعا در چهل سال گذشته فقط سه نفر به نام " ترانه " با فامیلی موسوی نامگذاری شده اند ؟

فقط کافی است روزنامه هایی که در چند سال گذشته اسامی قبول شدگان کنکور را منتشر کرده اند بار دیگر ورقی بزنیم تا دهها " ترانه موسوی " را در میان آن اسامی پیدا کنیم .

بر اساس چگونگی انتشار خبر ، منبع اصلی آن ، چگونگی ماجرا ، انتشار عکس و ..... همچنان معتقدم که خبر کشته شدن " ترانه موسوی " و نوجوانی ۱۲ ساله به نام " علیرضا توسلی " جزء خبرهای مشکوک و غیرقابل استناد است که نیاز به بررسی بیشتر دارد و بر همین اساس تاکنون هیچ خبری در این باره در وبلاگم منتشر نکرده ام . اما توسل به دروغ و عوامفریبی برای گمراهی اذهان عمومی در رسانه ای که از بودجه بیت المال ارتزاق میکند خیانتی بزرگتر است . امپراطوری دروغ در صدا و سیما ظاهرا تمامی ندارد .

همیشه به دوستان و فامیل درباره خبرهای صدا و سیما اینگونه گفته ام : " هروقت آمار و خبری از تلوزیون شنیدید آنرا ۱۸۰ درجه برعکس کنید آنوقت میشود خبر درست ! " . این آمارشان درباره تعداد دخترانی به نام ترانه موسوی در کشور هم مثل آمار نتیجه انتخاباتشان است . 

خبر روزنامه آفرینش درباره گروه موسیقی ارکیده که ترانه موسوی عضو آن است

این هم خبر خبرگزاری ایسکانیوز درباره این گروه موسیقی


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر